Zaplanuj ze mną marzec

Kolejny miesiąc za nami. Oznacza to, że czas najwyższy rozrysować i zaplanować marzec. Pomyślałam więc, że warto podzielić się z Wami moimi bazgrołami ;). Jesteście ciekawi jak to u mnie wygląda? Tak? No to zaczynamy!

Strona tytułowa

Marzec w moim bujo jest wyjątkowo prosty, wręcz minimalistyczny. Postanowiłam, że w tym miesiącu nie będę wykorzystywała naklejek. Przez cały miesiąc przewija się motyw przewodni — bazie. Gdy zastanawiałam się, co jest dla mnie wyjątkowo związane z tym miesiącem, na myśl przyszły mi właśnie wierzbowe kotki.
Stronę tytułową zdobi wieniec z gałązek wierzbowych, prosty napis „marzec”, kalendarz oraz sekcja „o tym pamiętaj”, która ma za zadanie przypominać mi o najważniejszych wydarzeniach miesiąca.

Bullet_Journal_March_Cover_Page_Strona_Tytułowa_Marzec
Strona tytułowa – marzec 2018

 

Kalendarz i wykres nastroju

Kolejne strony to kalendarz z widokiem na cały miesiąc oraz wykres nastroju, snu oraz kilku innych spraw. Kalendarz miesięczny jest moim „elementem obowiązkowym”, gdyż lubię mieć wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu. Pozwala mi to uniknąć błędów w planowaniu. Kolejnym elementem jest wykres, który pozwala mi śledzić zależności między moim nastrojem a innymi elementami życia (np. snem). Oczywiście można tu zobaczyć delikatne nawiązanie do strony tytułowej, czyli… bazie.

Bullet_Journal_Kalendarz_Wykres_Nastroju
Kalendarz miesięczny i wykres nastroju

 

Moje nastroje i rozkładówka dzienna.

Czas na obowiązkowy mood tracker. Nie wyobrażam sobie miesiąca bez tego typu rysunku, który zobrazuje mój nastrój kolorami (tutaj jedynie śledzę swój nastrój, bez pozostałych danych). Mood tracker również nawiązuje do motywu głównego, są to bazie w doniczce. Kolejne strony to rozkładówka dzienna. W tym miesiącu jest ona wyjątkowo „upakowana”. Czemu? Stało się tak ze względu na to, że marzec jest ostatnim miesiącem w moim fioletowym zeszycie moleskine ;).

Bullet_Journal_Mood_Tracker_Kalendarz_Marzec_2018
Moje nastroje i rozpiska dzienna.
Bullet_Journal_Rozkładówka_Miesięczna_Marzec_2018
Rozpiska dzienna marzec 2018

 

Kilka słów podsumowania

Tak wygląda moja rozkładówka na marzec. Od kiedy zaczęłam prowadzić Bujo, nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niego. To coś więcej niż zwykły notatnik i kalendarz. Z całego serca polecam spróbowanie tego sposobu planowania.
Dajcie znać, czy podoba Wam się mój motyw przewodni na marzec. Może w jakimś stopniu zainspirowałam Was? Podzielcie się przemyśleniami w komentarzach! 🙂

 

Spodobał Ci się artykuł? Zostaw kilka słów od siebie! :)